Dla kogo jest franczyza?

Coraz więcej osób decyduje się na poprowadzenie działalności franczyzowej, co można doskonale zaobserwować w swoim najbliższym otoczeniu. Wielu ludzi nie rozumie jednak, dlaczego jest to aż takie popularne. Wiążą się z tym bowiem nie tylko przywileje, ale także obowiązki. Warto przyjrzeć się tej tendencji i zobaczyć, kto konkretnie korzysta z franczyzy, co pozwoli zrozumieć coraz większą powszechność decydowania się na taki biznes. Kim są najczęściej franczyzobiorcy?

Młode, niedoświadczone osoby

Założenie pierwszej działalności gospodarczej to wspaniałe doświadczenie, ale także nieco przerażające. Ludzie kończący szkołę i wchodzący na rynek pracy w ogromnej większości nie są w ogóle na to gotowi. Edukacja skupia się na przygotowaniu ucznia do dalszej nauki, a nie na przekazaniu mu niezbędnych umiejętności do podjęcia konkretnego zatrudnienia. Nie każdy posiada również wsparcie ze strony rodziny. Nic w tym dziwnego, że taka sytuacja wymusza szukanie jak najprostszej drogi do sukcesu.

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo podejmowanych inwestycji, a franczyza zapewnia pewniejszy start niż własna działalność. Daje ona bowiem gotowy sposób na biznes. Nie trzeba wobec tego myśleć o kierunku rozwoju firmy, badać potrzeb rynku, ani rozważać kwestii wiążących się z rozpoznawalnością. Coraz więcej podmiotów oferuje także pomoc w znalezieniu lokalu oraz w przeszkoleniu pracowników.

Młoda osoba przeważnie nie posiada dużego kapitału. Są to zwykle pieniądze odkładane latami lub miesiącami, biorące się z pracy dorywczej, bo ciężko połączyć etat razem z uczęszczaniem do szkoły. Franczyza zapewnia dużo łatwiejszy start, a także rozpoznawalność na rynku, co wiąże się z tym, iż koszty reklamy są zdecydowanie niższe niż w przypadku stworzenia nowej marki. Już od początku można cieszyć się zaufaniem klientów, zaznajomionych z daną siecią. Co ciekawe, banki chętniej dają kredyty franczyzobiorcom, gdyż ich niewypłacalność jest mało prawdopodobna.

Firma stworzona od podstaw może się przyjąć lub nie. Istnieje więc ogromne ryzyko porażki, a nierzadko także zmierzenia się w związku z nią z długami. W przypadku franczyzy można jednak liczyć na pomoc, jeżeli będzie potrzebna, a także profesjonalne doradztwo. Franczyzodawca zawsze dba o swoje regionalne oddziały, ponieważ ich upadek potrafi poważnie rzutować na jego renomę. Logiczne więc, że zależy mu na każdym przedsiębiorstwie.

Wiele osób zapomina także o kolejnej, bardzo istotnej zalecie. Chodzi tu mianowicie o pomoc dotyczącą zaopatrzenia. Część niezbędnych towarów można bowiem otrzymać jako depozyt. Jest się w większości przypadków zobowiązanym do korzystania z usług konkretnych dostawców, co zapewnia atrakcyjne zniżki. Istnieje również pewność, że otrzymuje się produkty dobrej jakości.

Doświadczeni przedsiębiorcy pragnący zmian

Franczyza jest świetnym rozwiązaniem nie tylko dla ludzi młodych, ale także dla właścicieli firm, którzy posiadają potrzebę przebranżowienia się. Zapewnia bezpieczne wejście na obcy rynek, co sprawia, że w razie niepowodzenia nie będzie skutkowało ono dużymi kosztami. Jest również ciekawym, pouczającym doświadczeniem, pozwalającym odkryć w sobie nowe umiejętności oraz zainteresowania. Doświadczeni przedsiębiorcy cechują się najczęściej otwartością na nowe pomysły, a także doceniają pracę ze sprawdzonym konceptem. Przekłada się to na ich wysoki poziom zadowolenia ze współpracy.

Na jaką franczyzę najlepiej się zdecydować?

Jest tak wiele ofert na rynku, że ciężko podjąć ostateczną decyzję. Warto spojrzeć w stronę Sushi World. Ma się w tym przypadku zapewnione szkolenia od podstaw, pomoc w trakcie rekrutacji personelu, zaprojektowanie wyglądu lokalu, a także unikalne menu. Sushi cieszy się sporą popularnością, natomiast w tej branży nie ma zbyt dużej konkurencji, jeżeli porównywałoby się ją do innych. Daje to nadzieję na szybki oraz spory zysk, jaki będzie utrzymywał się na stałym poziomie. Warto wobec tego skorzystać z franczyzy i zacząć zarabiać satysfakcjonujące kwoty.

Log In