Franczyza czy niezależny biznes? Co lepsze?

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą doskonale wie, ile trzeba włożyć w to serca i ciężkiej pracy. Dodatkowo trzeba mieć odrobinę szczęścia, bowiem rynek towarów i usług jest już dziś mocno nasycony. Rozwiązaniem na rozpoczęcie własnej działalności jest franczyza, dzięki której przedsiębiorca otrzymuje gotowy pomysł na biznes i pomoc na start. Sprawdzamy, dlaczego jeszcze jest ona bardziej opłacalna od niezależnego biznesu.

Pomysł i koszty

Aby rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej w formie niezależnego biznesu musimy mieć przede wszystkim dobry pomysł. W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest ogromna, zatem i z wbiciem się w potrzeby konsumenta możemy mieć nie lada problem.

Rozpoczęcie własnego biznesu wiąże się z dużymi kosztami, jakie trzeba ponieść na samym początku. Oczywiście nawet najwięksi biznesmeni musieli na początku sporo zainwestować, jednak inwestycja ta jest opłacalna jedynie wtedy, gdy zwróci się nam z naddatkiem. Tymczasem zakładając własną firmę od podstaw nigdy nie mamy pewności, czy tak będzie. Trzeba przecież zadbać o wiele rzeczy, takich jak dobór lokalu do prowadzenia działalności, odpowiednią reklamę czy taktyczne prowadzenie polityki kadrowej.

Franczyza – dlaczego warto?

Rozwiązaniem dla osób, które chcą podjąć się prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jest franczyza. Franczyzobiorca może liczyć na wiele korzyści płynących z tego rodzaju umowy, a mianowicie:

·      gotowy i co najważniejsze sprawdzony pomysł na biznes,

·      pomoc w załatwieniu wszystkich formalności związanych z założeniem działalności gospodarczej,

·      koncepcję działania,

·      pomoc w rozreklamowaniu swojego biznesu.

W przypadku franczyzy Sushi World franczyzobiorca zyskuje także możliwość dostosowania menu do własnych umiejętności oraz potrzeb czy pomoc w udekorowaniu lokalu. Tak naprawdę decydując się na franczyzę wybieramy niemalże pewny zysk, głównie ze względu na to, że pomysł na biznes został już sprawdzony przez innych. Nie testujemy i nie próbujemy własnych sił w czymś niepewnym, co niekoniecznie przyniesie nam oczekiwane zyski. Franczyza to doskonały pomysł na biznes także dla osób, które zwyczajnie boją się rzucić na głęboką wodę i założyć własny biznes.

Wieloletnia praca na etacie daje poczucie bezpieczeństwa, lecz z drugiej strony bywa frustrująca. Co prawda chcemy zmienić coś w swoim życiu, lecz z drugiej strony bardzo boimy się zainwestować pieniądze, które mogą nie przynieść oczekiwanych zysków. Przez to stracimy więcej, niż zyskamy, co dla niektórych osób jest silnym hamulcem przed założeniem własnej działalności. Franczyza pozwala uniknąć tego typu problemów, bo choć wymaga takiego samego nakładu pracy i włożonego w nią serca, jest o wiele pewniejszym sposobem na biznes.

Franczyza Sushi World – poznaj model take away

W ostatnim czasie gastronomia okazała się branżą, która wciąż cieszy się ogromną, a wręcz rosnącą popularnością w społeczeństwie. Powodem jest głównie brak czasu na gotowanie, lecz z drugiej strony chęć zjedzenia czegoś ciepłego i pysznego. Każdy, kto marzy o własnym biznesie, powinien spróbować sił w gastronomii. Co prawda ta dziedzina wydaje się być zarezerwowana jedynie dla osób, które posiadają prawdziwy talent kulinarny, jednak Sushi World oferuje możliwość dopasowania menu do realnych możliwości franczyzobiorcy, dzięki czemu mogą próbować nawet ci, którzy nie mają doświadczenia w gotowaniu.

Sushi World działa głównie w modelu take away, który umożliwia odbiór zamówionego jedzenia z restauracji bądź jego dowóz. Jest to idealne rozwiązanie dopasowane do obecnie panujących warunków epidemicznych. Nawet przed pandemią model take away cieszył się dużą popularnością, więc gdy sytuacja wróci do normy goście najprawdopodobniej nadal będą spożywać posiłki na wynos w domu czy w pracy zamiast na miejscu, siedząc w restauracji.

Log In