Jaki model biznesu się opłaci w 2022 roku?

Franczyza w naszym kraju staje się coraz to popularniejszym modelem biznesowym. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż niesie ona wiele korzyści zarówno dla franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy. Co więcej, wielu specjalistów jednym tchem wymienia franczyzę jako bezpieczny sposób na swój pierwszy biznes. Okazuje się, że w 2022 roku, również będzie ona jednym z najbardziej opłacalnych rodzajów działalności gospodarczej. Poznajmy więc największe zalety franczyzy.

Gotowa strategia rozwoju

Nie da się ukryć, że jedną z największych zalet franczyzy, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców, jest przygotowana już na starcie strategia rozwoju. Co więcej, otrzymujemy także gotowy i sprawdzony pomysł na biznes, który zdążył już odnieść sporych rozmiarów sukces. Nie oszukujmy się, że coraz większe grono osób nosi się z zamiarem otworzenia własnej działalności, jednak pierwszą przeszkodą jest znalezienie oryginalnego i nietuzinkowego pomysłu.

Konkurencja na rynku, praktycznie w każdej branży staje się coraz bardziej zacięta. Franczyza jednak jest gwarancją tego, że konkurencja nie będzie zagrożeniem dla przedsiębiorcy, gdyż dana firma zdążyła już wkupić się w łaski konsumentów. Warto również wspomnieć o tym, że zakładając własną firmę, niezwykle istotna jest strategia rozwojowa. Niestety, jej przygotowanie i wprowadzenie w życie będzie okupione dużą ilością błędów i pomyłek, a także poświęceniem sporej ilości czasu, by sprawdzić, czy zaproponowane przez nas rozwiązania rzeczywiście funkcjonują. W przypadku franczyzy problem ten został zredukowany do zera. Można powiedzieć, że franczyzobiorca otrzymuje sprawdzony i gotowy pomysł na biznes, więc nie ryzykuje ewentualnych pomyłek i testowania różnego rodzaju rozwiązań.

Ułatwione początki

Każdy, kto choć raz usiłował założyć własną działalność gospodarczą, z pewnością wie ile wysiłku i pracy należy w to włożyć. Oczywiście wiąże się to również z większą inwestycją w pomysł, który tak naprawdę może okazać się fiaskiem. Rozpoczynając biznes w modelu franczyzowym, start wydaje się o wiele łatwiejszy. Otóż nie musimy już budować od początku własnej firmy, nie musimy analizować poszczególnych rozwiązań biznesowych i szybko zdobywać wiedzy z zakresu danej branży czy charakterystyki rynku. Co więcej, w przypadku franczyzy, przedsiębiorca nie musi już podejmować różnego rodzaju działań marketingowych, aby móc przyciągnąć klientów i zdobyć ich zaufanie.

Na start otrzymuje on bowiem rozpoznawalną markę i wiele szkoleń. Można więc śmiało powiedzieć, że przypadku franczyzy większość drzwi jest już otwarta. Znana marka jest gwarancją rozpoznawalności na rynku, a przekazane przez franczyzodawcę know-how, pomoże prowadzić przedsiębiorstwo. Wszystko to znajdziesz w Sushi World.

Brak ryzyka

Osoby, które zdecydowały się otworzyć własną działalność, zdecydowały się również na podjęcie ryzyka. Z pewnością niektórzy odnieśli zamierzony sukces, jednak inni wręcz przeciwnie. Decydując się na rozwój biznesu w modelu franczyzowym, nie musimy takiego ryzyka nawet podejmować. Równoznaczne jest to z tym, że nasza inwestycja – oczywiście w zależności od naszego zaangażowania i nakładów pracy – przyniesie tylko i wyłącznie zyski, a ryzyko jakiejkolwiek straty, zminimalizowane zostało praktycznie do zera.

Działając pod rozpoznawalną marką, której właściciel podzielił się z nami sprawdzoną strategią biznesową, pakietem szkoleń, a także całym know-how w zakresie prowadzenia danej placówki i standardów obsługi klienta, jest tak naprawdę gotowym przepisem na sukces.

Co więcej, w przypadku pytań, czy jakichkolwiek wątpliwości to właśnie franczyzodawca jest pierwszą osobą, która udzieli nam odpowiedniego wsparcia i doradztwa, które będzie miało podstawę w jego wieloletnim doświadczeniu i ciężkiej pracy. Śmiało można więc stwierdzić, że franczyza oprócz zysków, nie niesie za sobą żadnego ryzyka.

Log In