Jakie korzyści wynikają z zostania franczyzodawcą?

Franczyza to stosunkowo nowy i innowacyjny sposób na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jest to własny biznes z szyldem i wizerunkiem innej. Znanej i rozpoznawalnej już marki. Franczyzodawca i franczyzobiorca podpisują umowę, na mocy której drugi podmiot otrzymuje całą niezbędną wiedzę i know-how w zamian za stałą opłatę. Ten rodzaj działalności szybko zdobywa popularność, ponieważ jest korzystny zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Franczyza z całą pewnością może być dochodowa, a ponosimy dość niskie ryzyko w porównaniu do innych modeli biznesowych. Jakie korzyści wynikają z zostania franczyzodawcą?

Szybki rozwój

Franczyza z teoretycznego punktu widzenia jest najbezpieczniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem na rozwój firmy. Ten model biznesowy jest opłacalny dla franczyzobiorców, ponieważ nie potrzebują oni dużych nakładów do rozpoczęcia działania. Często zdarza się, że w umowie zapisane są struktury działalności, w skład których wchodzą wygląd lokalu, niezbędny sprzęt i materiały reklamowe.

Niższe koszty i większe zyski

W przypadku franczyzy osiągnięcie punktu rentowności jest dużo łatwiejsze. Prowadzenie marketingu i akcji reklamowych schodzi na dalszy plan, bo najczęściej zajmuje się tym franczyzobiorca. Z tego samego powodu spadają koszty wyposażenia lokalu. Nie trzeba budować od zera reputacji i marki, ponieważ wchodzimy niejako na gotowe.

Dzięki dobrze zintegrowanej grupie franczyzowej spadną także koszty zakupu zapasów. Po prostu na większe zamówienia dla rzetelnych klientów najczęściej oferowane są korzystne rabaty. Ten typ biznesu ma to do siebie, że niejako powiela to, co już wcześniej odniosło sukces. Skoro odniosło sukces to znaczy, że jest opłacalne, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby również Tobie udało się osiągnąć cel i samodzielnie prowadzić zyskowną firmę.

Ułatwione wejście na rynek

Praktycznie każdy młody przedsiębiorca musi prędzej czy później zmierzyć się z wyzwaniem w postaci znalezienia klientów. Kluczową kwestią jest to, aby kupujący wracali po raz kolejny i tym samym tworzyli lojalną klientelę. Jednakże bez zbudowanej marki jest to bardzo trudne. Tylko nieliczny odsetek ludzi ufa firmom, które widzi po raz pierwszy.  W przypadku franczyzy nigdy nie będziesz musiał mierzyć się z tego rodzaju problemem. Wiele osób będzie zaznajomione z marką, którą znają z reklam czy też z ulic miast.

Drugą kwestią jest możliwość przetestowania samego siebie w roli szefa. Każdy miał kiedyś w głowie marzenia o prowadzenie dochodowej firmy i teraz jest to jak najbardziej możliwe. Ważne jest to, że w przypadku pierwszych problemów nie zostajemy sami, ponieważ mamy wsparcie od franczyzodawców.

Prowadzenie biznesu to też oczywiście ciężka praca, ale samozatrudnienie jest dużo ciekawsze aniżeli praca na etacie. Możesz tworzyć swój własny harmonogram dnia, zachować względną autonomię, a także pracować zdalnie.

Nie potrzebujesz kwalifikacji

Jakie korzyści wynikają z zostania franczyzodawcą? Wiele osób, szczególnie ze starszego pokolenia wierzy, że to właśnie dyplomy zapewniają nam osiągnięcie życia na wyższym poziomie. Nie zawsze jednak wybrany przez nas kierunek okaże się najlepszym. Być może czujesz, że dobiłeś do szklanego sufitu w swojej profesji lub odczuwasz dość popularne wypalenie zawodowe? W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest przebranżowienie się. Bez konieczności powrotu na studia czy brania udziału w szkoleniach będziesz mógł prowadzić swój własny biznes na zasadzie franczyzy.

Większość stawianych wymagań jest dość prosta do spełnienia i tym samym nie musisz mieć odpowiednich kwalifikacji. Jest to prosty sposób na odwrócenie swojego życia zawodowego do góry nogami. Franczyza daje bowiem mnóstwo nowych możliwości, które możesz wykorzystać i odnieść sukces jako przedsiębiorca.

Log In